Skip to content

Zabawa na dywanie

Co jest dla rodzica kojące? Odpoczynek, chwile odprężenia i relaksu. Jednakże co jest dla tego samego rodzica kojące i wywołujące uśmiech? Widok pociechy, raczkującej gdzieś w zasięgu wzroku albo bawiącej się na dywanie na jego widoku, czyli w bezpiecznym miejscu i pod jego okiem. Żeby jednak malec zechciał na tym dywanie posiedzieć i grzecznie pobawić, należy czymś go do tego nakłonić i skusić. Czymś, co nie wyrządzi mu krzywdy, a zajmie i pozwoli na zabawę. Różne gry klocki umożliwiające układać będą w tym wypadku skuteczną pokusą i rozwiązaniem, a malec, zamiast szaleć po półkach i zwalać z nich wszystko, co tam stoi albo przeszukiwać szuflady komody w poszukiwaniu skarbów i gniotąc nam niedawno poprasowane ubrania, zajmie się czymś dla siebie pożytecznym oraz uspokajającym. W wypadku, gdy jednak spostrzeżemy, że zaczyna się nudzić, warto mieć pod ręką coś innego. Jakiś inny rodzaj gry albo zainteresowania, które dla malca będzie atrakcyjnym. Tutaj na pomoc mogą przyjść filmy, a właściwie cała ich gama, z serii: Dinopociąg.
Dla malca, który z bajkami jest za pan brat, główny bohater okaże się starym znajomym, którego nowe przygody chętnie poogląda. Jednak nie ma nic strasznego w fakcie, jeżeli jest to postać dziecku nieznana, gdyż sympatyczny dinozaur na pewno wzbudzi w nim zainteresowanie, w czym zresztą możemy mu pomóc.
Wystarczy na chwilę usiąść przy swoim maluszku i wprowadzić go kilkoma słowami w fabułę, a sama nasza obecność wzbudzi w nim ochotę na wspólną nową i ciekawą podróż w świat bajek.