Skip to content

W jakie gry można bawić się razem z nastolatkiem?

Szczególnie wtedy, gdy dzieci są już troszkę większe, rodzice zmagają się z nowym problemem. Nastoletnie pociechy, które dotychczas pragnęły spędzać każdą wolną chwilę z mamą i tatą, nagle wolą towarzystwo koleżanek i kolegów lub zamykają się same w pokoju. Jak sprawić, by znów otworzyły się na rodziców? Z pomocą mogą przyjść gry i zabawy.

Klocki, misie czy proste malowanki mogą już nie zaangażować nastolatka, istnieją jednak zabawy, jakie sprawią radość i młodzieży, i dorosłym. Wprowadzenie tradycji, by sobotni czy niedzielny wieczór spędzać na grach, może rozładować atmosferę w domu i zacieśnić więzy domowników.

Familijne gry planszowe

Każdy rodzic nastoletniego dziecka wie, że czasem rozmowa z nim może być trudna. W wieku dojrzewania nawet proste pytanie o to, jak minął dzień, może wywołać rozdrażnienie. Wspólny czas można jednak spędzać nie tylko na rozmowie, ale także zabawie. Wybierzmy zatem wspólnie wymagające zaangażowania gry strategiczne bądź wesołe gry towarzyskie dla całej rodziny. Rynek gier jest pełen różnych propozycji.

Zabawy na świeżym powietrzu i aktywność fizyczna

Latem warto wybrać się całą rodziną na kajaki, plażową siatkówkę bądź mini golf. Aktywność fizyczna jest szczególnie wskazana w wieku nastoletnim, a i rodzicom nie zaszkodzi. Warto także zamiast do galerii handlowej wybrać się do parku rozrywki, gdzie wspólnie można wejść na karuzelę bądź do domu strachów czy pojeździć gokartami. Wieczorami można natomiast wybrać się na kręgle lub bilard.