Skip to content

Układanki i lale

Zabawa z wyobraźnią dla maluszka, który nie wyrósł jeszcze dobrze z pieluszek albo i jeszcze w nich tkwi, bywa czasami nazbyt trudna. Rodzice często stają przed dylematem, próbując ocenić, co i jaka zabawka, będzie dla dziecka odpowiednia. Czy je czegoś nauczy, czy nie jest niebezpieczna i tym podobne. A w ilościach zabawek dostępnych na rynku i najlepszy rodzic może się z łatwością pogubić.
Jednak trzeba zdać sobie sprawę z jednego. Dzieci zazwyczaj kochają zwierzęta, ale nie zawsze możemy pozwolić sobie na ich trzymanie albo zwyczajnie boimy się, że dziecko szybko się takim zwierzakiem znudzi, a nam przybędzie tylko obowiązków. Dlatego można podarować malcowi coś ze zwierzątkami związane i poobserwować, jakie to zwierzątko wzbudza w naszym maluszku uczucia i zainteresowanie. Gry Świnka Peppa, oprócz nazwy zwierzątka, posiadają taką zaletę, że są de facto układankami na różne tematy, z ową świnką związane. Dzieciaki obojga płci, mogą układać puzzle w rozmaitych konfiguracjach, a nawet komunikować się z rówieśnikami na temat ich wyobrażeń, w jakiś owego zwierzaka widziałyby. Jest to kształcące i zwyczajnie dobre.
Inną zabawką, urozmaicającą z kolei życie jedynakowi albo dziecku, które pragnie już samodzielnie się młodszym rodzeństwem zaopiekować, są bobasy. Czyli lalki wyglądające jak dzieci i w tym wypadku, analogicznie, jak i w poprzednim, nasz potomek może w sobie wykształcać cechy opiekuńcze, a ze względu na bardzo realistyczny wygląd tej lalki, może ją z powodzeniem uznawać za rodzeństwo.