Skip to content

Czas zaczerpnąć świeżego powietrza!

Dzieci potrzebują ruchu. Wizyty na świeżym powietrzu pobudzają je do życia. Nie chodzi o samą sprawność fizyczną, ale również dotlenienie mózgu. W młodym wieku przyswaja się szczególnie dużą ilość danych. Aby cały proces przebiegał sprawniej, musimy odpowiednio pobudzić nasz narząd dowodzący.

Zbawienne okażą się wizyty w piaskownicy oraz wspólna zabawa z innymi pociechami w podobnym wieku. Tutaj szkrab podlega pełnej kontroli. Musimy pilnować jego bezpieczeństwa za wszelką cenę. Nieco łatwiejsze zadanie mają osoby mieszkające w bardziej odległych miejscach. Własny ogród jest sporą zaletą, którą warto wykorzystać.

W jaki sposób? Na przykład dzięki zamontowanym huśtawkom. Kolejnym ciekawym pomysłem będą domki ogrodowe dla dzieci. Małe przestrzenie, stwarzające pozory poważnych konstrukcji. Najbardziej zaangażowane pociechy będą w tego typu miejscach spełnione w pełni. A to dopiero początek możliwości!

Dzieci paradoksalnie nie lubią chodzić…Długie spacery są źródłem kolejnych pytań w stylu ,,daleko jeszcze”. Warto jednak całą rodziną wybrać się na leśną wędrówkę. Plecak turystyczny pozwoli nam na zapakowanie jedzenia oraz picia. Pod koniec wspólnej przygody urządźmy piknik. Wtedy uszczęśliwimy wszystkich członków eskapady.

Pogoda nie rozpieszcza nas, ale warto wykorzystywać każdą chwilę. Zwłaszcza, gdy nie posiadamy wolnego czasu. W XXI wieku jesteśmy raczej zabiegani, co skutecznie ogranicza kontakty z dziećmi. One z kolei w pierwszych etapach życia potrzebują przede wszystkim naszej uwagi.